Loading Events

Past Events › Галаксикика

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

јуни 2019

Галаксикика: компоненти и подножја

17 јуни 2019 @ 20.00 - 22.00 CEST
хаклаб КИКА, Naum Naumovski Borche 38
Skopje, 1000 Macedonia
+ Google Map

Вечерва во 20:00ч продолжуваме со лемење на првиот Југословенски DIY компјутер “Galaksija”. Може да ни се придружи секој што го интересира електроника, ретро компјутери и слично. Ќе има и пиво. :)

Find out more »
+ Export Events