Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Tidy Tuesday #25 (Online): Подигање сопствен Shiny сервер [14.04.2020]

14 април 2020 @ 20.00 - 21.00 CEST

Во вторник, 14.04, од 20:00 часот Дамјан ќе презентира како се подига Shiny сервер.

Shiny е пакет за изградба на дешборди и апликации за анализа на податоци во R, кои можат да се користат без програмирање. Со сопствен сервер можно е да се споделат изработените дешборди и апликации со многу поголем број на корисници.

Презентацијата ќе се одржи да следниот линк https://meet.google.com/rhe-qgde-pov

Се гледаме Вторник во 20h.

Details

Date:
14 април 2020
Time:
20.00 - 21.00 CEST
Website:
https://meet.google.com/rhe-qgde-pov

Organizer

хаклаб КИКА
Email
info@slobodensoftver.org.mk
View Organizer Website