Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Виртуелен PyData март 2020

19 март 2020 @ 19.00 CET

Овој месец PyData собирот ќе се одржи на Zoom.

Темата е python notebooks, а предавач е Никола Стиков.

Заинтересираните може да кликнат RSVP на настанот на meetup и таму ќе го видат линкот од zoom собата.

Details

Date:
19 март 2020
Time:
19.00 CET
Event Category:
Event Tags:
, ,