Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

TidyTuesday во КИКА #24 [10.3.2010 во 19 ч.]

10 март 2020 @ 19.00 - 21.00 CET

Sentiment analysis продолжува со првата верзија на корпус преведен на македонски.

Ќе испробаме како тоа работи на пример текстуални податоци на македонски јазик.

Се гледаме во Хаклаб.

Details

Date:
10 март 2020
Time:
19.00 - 21.00 CET
Event Category:
Event Tags:
, ,