Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Галаксикика: компоненти и подножја

17 јуни 2019 @ 20.00 - 22.00 CEST

Вечерва во 20:00ч продолжуваме со лемење на првиот Југословенски DIY компјутер “Galaksija”. Може да ни се придружи секој што го интересира електроника, ретро компјутери и слично. Ќе има и пиво. 🙂

Details

Date:
17 јуни 2019
Time:
20.00 - 22.00 CEST
Event Category:

Venue

хаклаб КИКА
Naum Naumovski Borche 38
Skopje, 1000 Macedonia
+ Google Map
Website:
https://kika.spodeli.org/

Organizer

хаклаб КИКА
Email:
info@slobodensoftver.org.mk
Website:
https://kika.spodeli.org/