Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

#СкопјеХаклаб на Интернет

28 јануари 2019 @ 19.30 - 22.30 CET

Утре (понеделник) од 19:30ч. ќе го средуваме овој сајт на КИКА и ќе разгледуваме можни опции за мигрирање и префрлање од моменталниот.

Добредојдени се сите што сакаат да помогнат во процесот.

Details

Date:
28 јануари 2019
Time:
19.30 - 22.30 CET
Event Category:

Venue

хаклаб КИКА
Naum Naumovski Borche 38
Skopje, 1000 Macedonia
+ Google Map
Website:
https://kika.spodeli.org/

Organizer

хаклаб КИКА
Email:
info@slobodensoftver.org.mk
Website:
https://kika.spodeli.org/