Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Предавање на Sofía Celi во Хаклаб КИКА: OTRv4 – A case around secure messaging

26 јули 2019 @ 19.00 - 20.00 CEST

Овој петок во хаклабот ни доаѓа Sofía Celi од Еквадор, да ни објасни за најновата верзија 4 на Off-the-Record (OTR) secure messaging protocol. Ќе ги разгледаме клучните сигурносни својства кои треба да ги имаат протоколите и апликациите за безбедна комуникација. Ќе истражиме како овие својства се изведени во OTRv4, и зошто се потребни во денешниот свет.

Се гледаме овој петок во 19:00 во КИКА.

Details

Date:
26 јули 2019
Time:
19.00 - 20.00 CEST
Event Category:

Venue

хаклаб КИКА
ул. Коста Шахов бр. 7, кат 2, стан 5
Skopje, 1000
+ Google Map
View Venue Website

Organizer

хаклаб КИКА
Email
info@slobodensoftver.org.mk
View Organizer Website