Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

#TidyTuesday во КИКА [Вторник, 3.9.2019 во 19 ч.]

3 септември 2019 @ 19.00 - 21.00 CEST

Почнувајќи од 3  септември, секој вторник (со малку среќа),  ќе правиме R работилници по примерот на #TidyTuesday што се случува глобално.

Ако сте заинтересирани, дојдете со лаптоп.  Се гледаме

Details

Date:
3 септември 2019
Time:
19.00 - 21.00 CEST
Event Category:

Venue

хаклаб КИКА
ул. Коста Шахов бр. 7, кат 2, стан 5
Skopje, 1000
+ Google Map
View Venue Website