Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Docker vs Nixos celebrity deathmatch

22 јануари 2022 @ 20.00 - 22.30 CET

Оваа сабота, ќе ги потепаме меѓусебно Docker и Nixos. Шо викате, уопште не се истата работа? Точно, затоа и борбате ќе биде непредвидлива до самиот крај во касните саботни часови.

Почеток 20:00 https://meet.google.com/ppt-ynoi-jsg

Details

Date:
22 јануари 2022
Time:
20.00 - 22.30 CET

Venue

Google Meet