Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Сакам да испрограмирам: Chat сервер во async Rust

18 декември 2021 @ 20.00 - 22.00 CET

Оваа сабота од 20:00ч, у живо програмираме chat сервер во async Rust. Ваљда до 22:00 ќе завршиме, ако не заглавиме.

Ќе почнеме од обичен TCP, па на крај може ќе работи, може не 🙂

https://meet.google.com/hzj-sgfh-pqc

Details

Date:
18 декември 2021
Time:
20.00 - 22.00 CET