Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Сакам да ми работи: Single-Sign-On со Nextcloud и Vouch

4 јули 2021 @ 20.00 - 22.00 CEST

Оваа недела ќе покажеме како релативно лесно да имплементираме SSO (single sign-on) за апликации кои тоа не го подржуваат нативно. Ќе употребиме vouch-proxy, nginx и Nextcloud (како база/директориум на корисници).

Link: https://meet.google[ТОЧКА]com/bkb-hiqp-skj

Details

Date:
4 јули 2021
Time:
20.00 - 22.00 CEST
Event Tags:
Website:
https://meet.google.com/bkb-hiqp-skj

Venue

Organizer

хаклаб КИКА
Email
info@slobodensoftver.org.mk
View Organizer Website