Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Сакам да ми работи #4: ArchLinux

16 април 2021 @ 20.00 - 22.00 CEST

Вечерва, петок во 20:00 инсталираме ArchLinux. Толку е твитот.

А митот е https://meet.google.com/ sft-iunq-ube

ps.
доколку има време ќе подесиме tpm2 за декрипција на LUKS, secure-boot и директно бутирање на uefi кернел без бутлоадер.

Details

Date:
16 април 2021
Time:
20.00 - 22.00 CEST
Event Tags: