Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

СподелиЗнаење: random hacking

10 ноември 2022 @ 19.30 - 21.30 CET

(Битна информација: хаклаб КИКА 4.0 е отворен на нова локација, на Коста Шахов бр. 7 стан 5 – розево/бела зграда лево од кафичот New Age. Настанот ќе се одржи во живо.)

Овој четврток, 10ти ноември, во просторот на новоотворената, недоопремена КИКА заедно со Боро Ситниковски ќе споделуваме знаење за random ствари: C64 reborn, sudoku и варијации како и некои помошни алатки за решавање на некоја од тие, решавање на други random puzzles и останати работи што ќе налетаат 🙂

Се гледаме во четврток во 19:30ч. во КИКА!

Details

Date:
10 ноември 2022
Time:
19.30 - 21.30 CET