Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Журка! Официјално отворање на КИКА 4.0

18 ноември 2022 @ 20.00 - 23.30 CET

Овој петок. 20:00ч. Новата адреса е: Коста Шахов бр. 7 стан 5 (до Њу Ејџ.)

Драги пријатели и поддржувачи на скопскиот хаклаб КИКА, со големо радување ве известуваме дека КИКА повторно постои, во својата четврта инкарнација (ако не ја броиме нултата.)

За да го прославиме овој голем настан, како што е редот, ќе организираме журка. Ќе има по некое пиво и сокче, ама добра идеја е да донесете и вие кога ќе доаѓате.

Исто така битно! Ако сакате да ја поддржите КИКА, ќе има касичка и ќе може да оставите донација (па ние ќе ги уплатиме парите на сметка.) КИКА во главно живее од донациите на членовите, а најголем дел од парите се трошат на кирија и сметки. Повеќе пари = повеќе гаџети со кои ќе може да си играме во месеците и годините кои доаѓаат.

Се гледаме во петок.

Програмери се забавуваат.

Details

Date:
18 ноември 2022
Time:
20.00 - 23.30 CET
Event Category: