Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Сподели Знаење 08.04.2023 – Patching and hacking (your boat)

8 април 2023 @ 12.00 - 16.00 CEST

Утре, Сабота – 8ми Април, од 12 часот, ќе имаме Сподели Знаење за малку различен тип на печирање:

Алекс ќе ги сподели своите искуства со поправка на брод со епоксидни и други материјали, како и навигирање низ водениот и бирократскиот свет.

Ќе донесе и некои нови Sensiron SEN55 сензори за квалитет на воздух свежо излезени од печката, да ги испробаме.

Се гледаме во Хаклаб!

Details

Date:
8 април 2023
Time:
12.00 - 16.00 CEST

Venue

хаклаб КИКА
ул. Коста Шахов бр. 7, кат 2, стан 5
Skopje, 1000
+ Google Map
View Venue Website

Organizer

хаклаб КИКА
Email
info@slobodensoftver.org.mk
View Organizer Website