Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

МЕХ Митап во Хаклаб КИКА!

24 декември 2022 @ 14.00 - 20.00 CET

Хакери организираат забава, според вештачка интелигенција.

Македонски Етички Хакери, или МЕХ на кратко, е група која е креирана пред се за дружење, а воедно и заедничко учење, споделување на материјали, учество на хакатони/CTFs, итн.

На 24-ти декември ќе организираме предновогодишен настан во просториите на Хаклаб КИКА од 14:00 до 20:00 часот, каде што сите коишто имаат потреба од помош за Advent of Cyber или Advent of Code истата ќе може да ја добијат.

Доколку веќе ги имате решено сите задачи од избраниот Advent, слободно може да донесете било каков уред којшто сакате да го тестирате/програмирате со другите учесници (ld3k0fv ќе донесе “Rubber Ducky” -> Arduino Leonardo Mini).

Или пак доколку цела година сте биле вредни и сте учеле, дојдете само за муабет, дружење, и да се запознаеме!

Сите заинтересирани кои сакат да се приклучат кон МЕХ, да постават прашања, или да бидат во тек со сите настани кои ќе се случуваат во иднина, може да го сторат тоа преку следниот линк: https://discord.gg/4RNGbf5u5b.

Details

Date:
24 декември 2022
Time:
14.00 - 20.00 CET

Venue

хаклаб КИКА
ул. Коста Шахов бр. 7, кат 2, стан 5
Skopje, 1000
+ Google Map
View Venue Website