Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

TidyTuesday 16 во КИКА [14.1.2020 во 19 ч.]

14 јануари 2020 @ 19.00 - 21.00 CET

По празниците, Tidy Tuesday продолжува во малку сменет формат. Ќе пробаме да одиме чекор понатаму од визуелизации и да работиме статистика и моделирање.

Повелете ако сте заинтесирани.

 

Details

Date:
14 јануари 2020
Time:
19.00 - 21.00 CET
Event Category:
Event Tags:
, ,