Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

TidyTuesday 17 во КИКА [21.1.2020 во 19 ч.]

20 јануари 2020 @ 08.00 - 17.00 CET

Најавата е иста како претходно.  Продолжуваме со моделирање и статистика во R (и Python) во хаклаб.

Ако доаѓате за прв пат пробајте да стигнете малку порано за да ви помогнеме да ја поставите околината на вашиот компјутер.

 

Details

Date:
20 јануари 2020
Time:
08.00 - 17.00 CET
Event Category:
Event Tags:
, ,