Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

TidyTuesday 18 во КИКА [28.1.2020 во 19 ч.]

28 јануари 2020 @ 19.00 - 21.00 CET

Најавата е иста како претходно. Продолжуваме со моделирање и статистика во R (и Python) во хаклаб.

Ако доаѓате за прв пат пробајте да стигнете малку порано за да ви помогнеме да ја поставите околината на вашиот компјутер.

Details

Date:
28 јануари 2020
Time:
19.00 - 21.00 CET
Event Category:
Event Tags:
, ,