Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

TidyTuesday 19 во КИКА [4.2.2020 во 19 ч.]

4 февруари 2020 @ 19.00 - 21.00 CET

Како и секој вторник (дури и во оние вторници кога сме заборавиле да напишеме најава), TidyTuesday во Кика продолжува по замислениот распоред.

Учиме моделирање со R и Python. И овој вторник започнуваме со линеарни модели.

Ако доаѓате за прв пат пробајте да стигнете малку порано за да ви помогнеме да ја поставите околината на вашиот компјутер.

Details

Date:
4 февруари 2020
Time:
19.00 - 21.00 CET
Event Category:
Event Tags:
, , ,