Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

TidyTuesday 20 во КИКА [11.2.2020 во 19 ч.]

11 февруари 2020 @ 19.00 - 21.00 CET

Редовна програма како и секој вторник.

 

Сѐ уште сме на тема линеарни модели во R и Python.

Details

Date:
11 февруари 2020
Time:
19.00 - 21.00 CET
Event Category:
Event Tags:
, , , ,